Parafia tyszowce msze

Czym charakteryzują się serwery vps?

Off 17
Czym charakteryzują się serwery vps?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czym charakteryzują się serwery vps?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia „serwery VPS” – nazwa wzięła się z angielskiego Virtual Private Server, czyli zwirtualizowany serwer dedykowany. Oznacza ona wydzielenie serwera, jako takiego, na kilku podserwerów, czyli miejsc hostingowych lub inaczej serwerów wirtualnych i pozwala na wykonywanie wszystkich działań podobnie jak na typowym serwerze dedykowanym (np. otrzymuje się dostęp do serwera na poziomie Root). VPS posiada własny system plików, użytkowników, alokacji i aplikacji, a dzięki temu mamy pełną kontrolę nad zasobami serwera.

Do zarządzania takimi VPS najczęściej wykorzystuje się programowanie OpenVZ, Xen, VMware, Virtuzzo i FreeVPS. To, jak serwer zostanie podzielony zależy oczywiście od jego administratora. Do zasobów zalicza się miejsce dedykowane (tzw. dedyki) i gwarantowane, zasoby sprzętowe dostępne stale oraz dostępne chwilowo lub „na żądanie”. Wszystkie parametry są konfigurowalne pod kątem własnych potrzeb i usług. Serwery VPS można wykorzystywać do tych samych celów co serwery dedykowane.

Hosting na serwerze VPS ma tę wadę, że jego poprawne działanie zależy od stanu głównej maszyny – jeśli ona jest zepsuta, to nie działa też żaden hosting na niej wydzielony. Serwery VPS mają też inną wadę – niektóre oprogramowania nie dają dostępu do jądra systemu operacyjnego, co znacznie ogranicza możliwości administracyjne. Mówi się, że tego typu serwery są przyszłością i zastąpią serwery dedykowane, ze względu na swoją przewagę nad tradycyjnym hostingiem współdzielonym – są bardziej wydajne, stabilniejsze i bezpieczniejsze.

Serwery VPS są przeznaczone dla wszystkich – zarówno doświadczonych w tym środowisku, jak i początkujących w pracy z serwerami. Większość firm oferujących tego typu usługę daje też dostęp do pomocy technicznej i niezbędne do pracy instrukcje. Zaś w samym Internecie jest już ogrom materiałów na ten temat, wiec niemal każdy ma szanse na powodzenie w samodzielnej pracy z tego typu serwerami.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • parafia tyszowce

    Kuchnia w stylu nowoczesnym Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które muszą być praktyczne. Jednak każdy, kto urządza swoje mieszkanie chce by wyglądało ono ładnie i pasowało do naszego gustu. Obecnie bardzo popularnym trendem są kuchnie w stylu nowoczesnym. Czym się one charakteryzują? Nowoczesna kuchnia zwykle posiada meble na wysoki połysk. Przyciągają one uwagę swoim nietuzinkowym…

  • Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk

    Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk Zapewne nie raz przeglądając strony rejestratorów domen zauważyłeś wyjątkowo tanie domeny, a nawet domeny za darmo. Czy wiesz dlaczego są one tak tanie? Czy są i jakie „haczyki” tak korzystnych ofert? Dlaczego jeden rejestrator te same domeny oferuje za zero złotych, a inny za 9,99 zł? Jak…