Parafia tyszowce msze

Jak powstają makiety architektoniczne

Off 32
Jak powstają makiety architektoniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Makiety założenia mają służyć promocji nowych inwestycji i wpływać na wzrost sprzedaży mieszkań i domów często będących w fazie projektu. Deweloperzy zastanawiają się często w jaki sposób powstaje dla nich makieta i co wpływa na jej całkowity koszt, jak zamawiać makietę by mieć gwarancję solidnie wykonanego modelu zgodnie z projektem? Gwarncją na pewno jest duże doświadczenie makiecierni, zatem warto zwrócić uwagę na zrealizowane tematy firmy z którą chce się nawiązać współpracę.

Prace przy makiecie rozpoczynają się wraz z przekazaniem projektu wtedy przystępujemy do dokładnego jego przestudiowania. Na tym etapie tworzone są rysunki wszystkich potrzebnych podzespołów makiety, wszystkie elewacje, stolarka okienna i drzwiowa, elementy balkonów, balustrady i poręcze, schody. Z zagospodarowania chodniki, drogi, trawniki i place zabaw. Wszystko musi zostać tak rozrysowane, aby plotery wiedziały co mają wycinać a to co już wytną musi do siebie pasować jak układanka:)
Ten etap w zależności od stopnia skomplikowania może trwać około tygodnia.

Następnie przystępujemy do wycinania elementów. Z płaskich arkuszy tworzywa sztucznego wycinane są min elewacje i elementy konstrukcyjne. Całość jest następnie sklejana i malowana. Równolegle toczą się prace przy zagospodarowaniu, wycinane są drogi, chodniki, malowane i wklejane na planszę. Gdy prace lakiernicze dobiegną końca wlejamy wcześniej przygotowaną stolarkę drzwiową i okienną. Wykonane w technologii led podświetlenie po sprawdzeniu jest montowane w budynku. Zawsze stosujemy bezpieczne 12 voltowe zasilanie. Następne w kolejności do wklejenia czekają balkony z balustradami oraz elementy sztukaterii.

Za nami około 3 tygodnie pracy. Pozostają dachy z kominami no i zagospodarowanie drogi już są więc czas na trawniki, poręcze schodów oraz elementy małej architektury- wszystko zgodnie z projektem. Na koniec zostawiamy place zabaw, figurki ręcznie malowane i pojazdy w odpowiedniej skali. Po dopieszczeniu wszystkich detali i odkurzeniu całość zostaje przykryta robionym na wymiar kloszem z pleksi lub szkła- w zależności od życzenia klienta.

Ukończona makieta architektoniczna spoczywa na estetycznym postumencie lub na stole z odkręcanymi do transportu nogami- wszystko na wysoki połysk. Pozostaje tylko transport do klienta. Bilans to około 4 tygodnie pracy i około 800 godzin pracy. Oczywiście w zależności od stopnia skomplikowania projektu i innych czynników.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Meble żaluzjowe producent

    Jak znaleźć dobrego producenta mebli żaluzjowych? Jakość wyrobu dość mocno uzależniona jest od tego, kto daną rzecz w ogóle wyprodukował. Po czym zatem poznać, że dana firma tworzy wyjątkowe meble żaluzjowe i poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej nietypowym zamówieniem? Meble żaluzjowe producent zawsze postara się jak najlepiej zaprezentować swój biznes. Wchodząc na jego stronę…

  • mniszki kamedułki tyszowce

    O tradycyjnych meblach Zastanawiasz się nad tradycyjnymi meblami? Fakty są takie, że tak naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Tak naprawdę trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczącego tego, jak przedstawia się moje zainteresowanie. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie całkowicie rozwiąże kłopot. W końcu kluczowe znaczenie ma właśnie to, jak przedstawia się zainteresowanie. Dla jednej…