Katedra Zamość ogłoszenia

Jak założyć własną stronę www?

Off 23
Jak założyć własną stronę www?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak założyć własną stronę www?

Ilość zarejestrowanych w Polsce domen (czyli zarezerwowanych adresów stron internetowych zakończonych rozszerzeniem pl) sięga już prawie dwóch milionów. Nie oznacza to automatycznie, że co 20 Polak jest szczęśliwym posiadaczem własnego serwisu www – część domen kupiona została przez osoby, które chcą je dalej odsprzedać z zyskiem. Z drugiej jednak strony – nie wiemy ilu polskich obywateli wykupiło adresy internetowe zakończone na .com, .net, czy .info. Być może wkrótce nadejdzie dzień, w którym znaczna część z nas stanie się posiadaczami własnej strony www.

Tworzenie własnej strony – od czego zacząć ?

Strona internetowa tak naprawdę składa się z czterech elementów. Pierwszy to miejsce na serwerze – strona jest hostowana (umieszczona w fizycznym sensie) w konkretnym miejscu, z którym łączymy się, żeby ją wyświetlić. Sam serwer posiada adres składający się z ciągu cyfrowego, dlatego dla wygody internatów wprowadzono wspomniane już domeny i adresy zapisywane w postaci ciągu znaków. Na początek – aby można było się połączyć z nieistniejącą jeszcze strona – potrzebne jest miejsce, w którym zostanie ona umieszczona i przyjazny dla internautów adres.

Jest hosting, jest domena – można działać

Aby przygotować stronę, która zostanie umieszczona w internecie potrzeba najczęściej współpracy dwóch osób – webdesignera i programisty. Dlaczego webdesignera a nie grafika? Dlaczego programisty a nie informatyka? Bo wybierając osoby, które w swoim zawodzie wykonują pewna wąską specjalizację, mamy pewność, że dostaniemy dobry produkt. Wielu grafików na co dzień zajmuje się tylko przygotowaniem materiałów do druku i zdarza się, że tacy graficy (tzw “dtpowcy”) przygotowują rzeczy, których po prostu nie da się wykonać w internecie, lub które świetnie wyglądają na kartce, a fatalnie na monitorze.

 

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Projekt domu gotowy czy indywidualny?

    Dom. Któż z nas nie pragnie posiadać swojego własnego, wymarzonego domu? Dopóki nie dysponujemy środkami potrzebnymi do rozpoczęcia tak poważnej inwestycji, kwestia budowy pozostaje tylko w sferze dumań 🙂 . Ale, gdy już możemy przystąpić do realizacji swoich budowlanych inspiracji, okazuje się, że stoimy przed licznymi dylematami. Jednym z pierwszych jest oczywiście wybór projektu. Od…

  • Jak znaleźć firmę remontową?

    Remont mieszkania w dzisiejszych czasach wydawałoby się jest dość prostą sprawą. W sieci znaleźć można wiele informacji oraz porad, a także wiele firm, które oferują usługi remontowe. Jednak jest sporo okoliczności, które świadczą o tym iż wcale nie wygląda to tak kolorowo. Poszukując informacji zderzamy się z przytłaczającą ich liczbą. Do tego często informacje wzajemnie…