Katedra Zamość ogłoszenia

Projekt domu gotowy czy indywidualny?

Off 20
Projekt domu gotowy czy indywidualny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dom. Któż z nas nie pragnie posiadać swojego własnego, wymarzonego domu? Dopóki nie dysponujemy środkami potrzebnymi do rozpoczęcia tak poważnej inwestycji, kwestia budowy pozostaje tylko w sferze dumań 🙂 . Ale, gdy już możemy przystąpić do realizacji swoich budowlanych inspiracji, okazuje się, że stoimy przed licznymi dylematami. Jednym z pierwszych jest oczywiście wybór projektu. Od razu pojawia się więc pytanie zasygnalizowane w tytule: czy szukać gotowego projektu domu, czy decydować się na projekt indywidualny?

Projekt indywidualny

Oczywiście, podstawową zaletą indywidualnego projektu domu jest w zasadzie całkowita swoboda w konstrukcji budynku, jego dachu oraz aranżacji wnętrz. Projekt indywidualny może się okazać dobrym wyborem na przykład w sytuacji, gdy mamy już do dyspozycji działkę, na której będziemy się budować, ale jej ukształtowanie lub wymiary utrudniają „wkomponowanie” domu w teren. Projekty indywidualne mają jednak dwie zasadnicze wady: po pierwsze – ich wykonanie jest czasochłonne, a po drugie – są średnio 10 razy droższe niż projekty gotowe.

Projekty gotowe

To oczywiste, że gotowy projekt domu będzie tańszy od indywidualnego. Obecnie koszt standardowego projektu domu jednorodzinnego oscyluje w granicach 2 tysięcy złotych. Ale czy tylko cena jest plusem tej opcji? Nie. Otóż projekty gotowe na ogół będą lepiej dopracowane, będą też bardziej funkcjonalne (oczywiście to zależy też od pracowni architektonicznej) niż indywidualne. Wynika to częściowo z faktu, że już trochę osób wybudowało domy według tych projektów, a co za tym idzie, w trakcie budowy mogły wychodzić na jaw niedoróbki w projekcie. Rzetelni autorzy gotowych projektów biorą pod uwagę doświadczenia z budowy swoich klientów i swoje projekty na bieżąco poprawiają. Oczywiście jest to temat „rzeka”, ale to co najważniejsze w tej materii mogłeś przeczytać właśnie w szybkim skrócie 🙂 .

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Meble ogrodowe do restauracji

    Meble ogrodowe W tym sklepie mamy bardzo dobre meble ogrodowe do restauracji. Jeśli poszukujecie takich do swojego lokalu lub wiecie, że ktoś inny ich szuka, to możecie mu je śmiało polecić. Meble ogrodowe do restauracji, które tutaj widzicie, są bardzo dobrej jakości. Mam pewność, że są one wykonane z bardzo trwałych, wytrzymałych materiałów. Dzięki temu…

  • sck tyszowce

    Dobre zamówienie Meble na zamówienie Warszawa? W stolicy znajdziecie mnóstwo takich firm, które produkują meble na indywidualne zamówienie. Trzeba przyznać, że ludzie coraz częściej decydują się na zamawianie mebli z takich firm, niż kupować gotowe od ręki. Dlaczego? Ponieważ takie meble są o wiele solidniejsze i pewniejsze. Trzeba przyznać, że niezależnie od tego, do jakiego…