Tyszowce parafia

Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk

Off 55
Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)

Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk

Zapewne nie raz przeglądając strony rejestratorów domen zauważyłeś wyjątkowo tanie domeny, a nawet domeny za darmo. Czy wiesz dlaczego są one tak tanie? Czy są i jakie „haczyki” tak korzystnych ofert? Dlaczego jeden rejestrator te same domeny oferuje za zero złotych, a inny za 9,99 zł? Jak uniknąć kłopotów i kupić naprawdę okazyjnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Domena to istotna inwestycja dla właściciela strony www. Zwykle kupuje się ją z myślą o posiadaniu co najmniej przez kilka lat. To z nią będzie kojarzony i za jej pomocą odszukiwany w Internecie. Ważne zatem by była dobra, a jednocześnie nie generowała dużych i zbędnych kosztów. Szczególnie jeśli nie masz jeszcze dużego budżetu na takie wydatki. W takim przypadku tym bardziej łatwo skusić się na „okazyjne” oferty. Jednak nie zawsze jest tak różowo, jak się wydaje.

Zacznijmy od początku – skąd biorą się domeny i ich ceny? Otóż, w Polsce rejestracja domen i ich obsługa leży w gestii NASK. To oni utrzymują serwery DNS dla domen polskich. Z NASK współpracuje szereg różnych firm – rejestratorów domen, których możesz znaleźć w Internecie i kupić u nich domenę. NASK za rejestrację domen pobiera opłatę. Od każdego partnera taką samą. Najczęściej rejestratorzy te opłaty przerzucają na klientów końcowych (m.in. Ciebie) i doliczają do niej jeszcze swoje koszty. Dlatego też, zazwyczaj, ceny domen u rejestratora są parokrotnie wyższe niż cena NASK wyznaczona dla partnerów.

No dobrze, ale gdzie w tym wszystkim są tanie domeny? Jest to zwykła strategia sprzedaży stosowana przez rejestratorów. Kuszą tanią lub darmową ofertą po to, aby pozyskać klientów. Następnie, w kolejnym roku, gdy przychodzi czas odnowienia domen, ich koszt bywa bardzo wysoki. Dlatego warto przed skorzystaniem z „dobrej oferty” przeczytać warunki promocji i przekalkulować, czy taniej będzie kupić domenę za 0 zł i w następnym roku zapłacić dużo, czy może już w pierwszym roku zapłacić kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, by w kolejnym zapłacić mniej. Jest to jeden z głównych powodów, dla których rejestracja domen, a raczej jej oferta, powinna być dokładnie przemyślana.’

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • dps tyszowce

    Tanie meble ogrodowe O ile na meble, które mamy zamiar umieścić w środku domu, jesteśmy w stanie wydać większe pieniądze, tak w przypadku mebli ogrodowych ich cena ma dla nas zdecydowanie największe znaczenie. Wiemy, że z tych wyrobów nie będziemy korzystać zbyt często, robiąc to wyłącznie w okresie letnim bądź wiosennym, dlatego też nie planujemy…

  • parafia komarów

    Tani taras Urządzanie tarasu przy niskim budżecie nie jest łatwym zadaniem. Zatrudnienie fachowców oraz odpowiednie materiały sporo kosztują, jednak warto zastanowić się, czy czegoś nie jesteśmy w stanie zrobić sami. Położenie kostki brukowej nie jest łatwym zadaniem, ale montaż deski kompozytowej jest dużo prostszy i przy pomocy filmów instruktażowych z internetu, możemy być w stanie…