Tyszowce parafia

Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk

Off 44
Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)

Rejestracja domeny za darmo? Sprawdź gdzie jest haczyk

Zapewne nie raz przeglądając strony rejestratorów domen zauważyłeś wyjątkowo tanie domeny, a nawet domeny za darmo. Czy wiesz dlaczego są one tak tanie? Czy są i jakie „haczyki” tak korzystnych ofert? Dlaczego jeden rejestrator te same domeny oferuje za zero złotych, a inny za 9,99 zł? Jak uniknąć kłopotów i kupić naprawdę okazyjnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Domena to istotna inwestycja dla właściciela strony www. Zwykle kupuje się ją z myślą o posiadaniu co najmniej przez kilka lat. To z nią będzie kojarzony i za jej pomocą odszukiwany w Internecie. Ważne zatem by była dobra, a jednocześnie nie generowała dużych i zbędnych kosztów. Szczególnie jeśli nie masz jeszcze dużego budżetu na takie wydatki. W takim przypadku tym bardziej łatwo skusić się na „okazyjne” oferty. Jednak nie zawsze jest tak różowo, jak się wydaje.

Zacznijmy od początku – skąd biorą się domeny i ich ceny? Otóż, w Polsce rejestracja domen i ich obsługa leży w gestii NASK. To oni utrzymują serwery DNS dla domen polskich. Z NASK współpracuje szereg różnych firm – rejestratorów domen, których możesz znaleźć w Internecie i kupić u nich domenę. NASK za rejestrację domen pobiera opłatę. Od każdego partnera taką samą. Najczęściej rejestratorzy te opłaty przerzucają na klientów końcowych (m.in. Ciebie) i doliczają do niej jeszcze swoje koszty. Dlatego też, zazwyczaj, ceny domen u rejestratora są parokrotnie wyższe niż cena NASK wyznaczona dla partnerów.

No dobrze, ale gdzie w tym wszystkim są tanie domeny? Jest to zwykła strategia sprzedaży stosowana przez rejestratorów. Kuszą tanią lub darmową ofertą po to, aby pozyskać klientów. Następnie, w kolejnym roku, gdy przychodzi czas odnowienia domen, ich koszt bywa bardzo wysoki. Dlatego warto przed skorzystaniem z „dobrej oferty” przeczytać warunki promocji i przekalkulować, czy taniej będzie kupić domenę za 0 zł i w następnym roku zapłacić dużo, czy może już w pierwszym roku zapłacić kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, by w kolejnym zapłacić mniej. Jest to jeden z głównych powodów, dla których rejestracja domen, a raczej jej oferta, powinna być dokładnie przemyślana.’

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Sam hosting to za mało, aby mieć dobrą stronę www

    Sam hosting to za mało, aby mieć dobrą stronę www Myślisz o własnej stronie internetowej, zapewne chcesz by była ona dobra – profesjonalnie wykonana, niezawodna i spełniająca Twoje cele (lub cele firmy). Być może niekoniecznie wiesz co jest potrzebne by tak było, być może masz już jakąś wiedzę na ten temat, ale szukasz czegoś więcej….

  • katedra zamość ogłoszenia

    Jak kupować meble biurowe? Producenci mebli proponują najróżniejsze rozwiązania, kiedy mowa o wyborze mebli biurowych. Trzeba jednak mieć pełną świadomość tego, że nie zawsze ciekawie prezentujący się komplet mebli biurowych będzie dobrym wyborem. Należy przede wszystkim postawić na dokładne rozeznanie się na rynku producentów mebli, a następnie wybrać coś idealnego pod swoje potrzeby. Jak to…