Architektura

Technologia Budowy Domów

Off 12
Technologia Budowy Domów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Technologia Budowy Domów

Planując budowę domu warto zastanowić się nad jego konstrukcją. Ostatnio bardzo popularne stały się ponownie domy o konstrukcji drewnianej, natomiast domy murowane są coraz rzadziej wybierane przez statystycznych Polaków. Oczywiście jest to spowodowane głównie wzrostem cen za materiały budowlane takie jak cegły przez co domy murowane są dwukrotnie droższe od domów jednorodzinnych o konstrukcji drewnianej. Budowa domu koszty to temat, który jest decydujący przy wyborze technologii, projektów, materiałów budowlanych i innych rzeczy podczas budowy domu. Niestety średni zarobek w Polsce nadal jest niski mimo iż przekroczył już średnią światową, to powoduje, że szukamy możliwie tanich rozwiązań. Oczywiście domy jednorodzinne o konstrukcji drewnianej mają swoje plusy jak i minusy. Nie można w prosty sposób stwierdzić, która konstrukcja jest lepsza. Jeśli budujemy dom wyłącznie dla siebie i nie myślimy o tym, żeby kolejne pokolenia w nim zamieszkały to niema sensu inwestować w tradycyjny dom murowany, ponieważ nie dość, że jego koszt jest duży to i jego utrzymanie jest o wiele kosztowniejsze. Domy murowane posiadają o wiele większą żywotność od domów drewnianych, ale mimo to domy o konstrukcji drewnianej nadal są w stanie przetrwać dłużej niż żył najstarszy człowiek, dlatego jeśli nie myślimy o naszych wnukach to nie musimy się tym przejmować. Dom o konstrukcji drewnianej, oczywiście te dobrze zaprojektowane i wykonane z wysokiej klasy materiałów są też łatwiejsze do ogrzewania, dzięki czemu koszt ich utrzymania jest o wiele mniejszy od domów murowanych. Ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest wygląd takich domów. Niestety tutaj jednoznacznie nie da się odpowiedz, która konstrukcja jest lepsza, ponieważ każdy z nas ma inne gusta. Komuś może się podobać dom drewniany, a komuś inne murowany.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Menu:

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Meble tapicerowane nowoczesne

    Urządzam się Nabyłam drogą kupna mieszkanie. Nie jest to pałac, ale składa się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki. I jak typowy nuworysz mam enegrie i pomysłów milion na jego urządzenie. I w dodatku dysponując kasą na ich zakup szukam takich, które jednocześnie będą ładne, wygodne no i zgodne z moim temperamentem. O ile regały…

  • Meble biurowe gabinetowe

    Meble do gabinetu Biuro wymaga odpowiedniego urządzenia. To tutaj spędza się sporo czasu i wykonuje różne obowiązki służbowe. Dlatego czymś normalnym jest to, że od gabinetu oczekuje się pewnej wygody i funkcjonalności oraz – oczywiście – pewnej estetyki. Do tego wszystkiego przydają się meble biurowe gabinetowe. Z ich wyborem i zakupem nie ma dziś większego…